Zpět na úvodní stranu

Aufgabe 6

Máte rádi příběhy o upírech? Kniha, kterou bychom vám nyní chtěli představit, o nich vypraví. Ale nečekejte žádné strašidelné příběhy, při kterých vám budou vstávat vlasy hrůzou na hlavě. Jedná se o knihu pro děti a je veselá. Napsala ji spisovatelka Angela Sommer-Bodenburg. Než se podíváme na text na zadní straně obalu této knihy, seznámíme se nejprve s jejími hlavními hrdiny. Přečtěte si následující text a zodpovězte potom otázku, co je neobvyklé na přátelství mezi Antonem a Rüdigerem.

Anton Bohnsack ist eigentlich ein ganz normaler Junge, er liest nur gerne schaurig-gruselige Geschichten. Ganz besonders liebt er Geschichten über Vampire und deren Lebensgewohnheiten.

Rüdiger, der kleine Vampir genannt, ist schon 150 Jahre alt. Seine Freundschaft mit Anton beginnt, als er ihn eines Nachts besuchen kommt. Nachdem Rüdiger von Antons Leidenschaft für Vampirgeschichten erfährt und ihm das Fliegen beibringt, steht einer Freundschaft nichts mehr im Wege. Von nun an ist Antons Leben aufregend und manchmal auch ein bisschen gefährlich.

(z knihy Der kleine Vampir auf dem Bauernhof od Angely Sommer-Bodenburgové)


 
 

[ Vytisknout tuto stránku ]
 

Zur Einleitung
Teil 1
Teil 2
Teil 3
Teil 4
Teil 5
Textquellen

 

TOPlist